NIKOLASS BERTĀNS – NIK NAK (LATVIJA)

    Driftēt sāku 9 gadu vecumā. Pirmo reizi izmēģināju driftu un iemācījos to uz ledus, startējot ziemas sacensībās 9 gadu vecumā. Saprotot, ka drifts ir priekš manis, sāku gatavoties sacensībām, 10 gadu vecumā arvien vairāk trenējos uz asfalta, lai pierastu pie ātruma, mašīnas šūpošanās un citām specifikām. Paralēli tam braucu arī ar kartingiem, lai uzzinātu kā notiek sacensības, kā arī, lai sajustu drifta asumu. Man pat izdevās uzvarēt savās pirmajās sacensībās, kopš tā laika es aizrāvos ar startēšanu sacensībās un ātrumu. 

   11.gadu vecumā es izmēģināju savus spēkus Street klasē - apmeklēju treniņus, drifts mani arvien vairāk aizrāva.

   Uz 12. dzimšanas dienu no HGK saņēmu savu pirmo Pro auto, ko mēs ar tēti uzbūvējām -  bijām iesaistīti it visā, strādājām pie tās pēc skolas un pat brīvdienās. Kad mašīna tika pabeigta, tas nozīmēja, ka man ir jāvirzās tikai uz priekšu un jāpieiet tam nopietnāk, kļūstot par SemiPro pilotu. Manā reģionā Semi pro klase ir ļoti spēcīga - sportisti brauc no visas Baltijas un konkurence ir ļoti saspringta,  pirmais gads nebija tas veiksmīgākais. 2017. gada sezona man bija kā iesildīšanās, toties 2018. gadā man izdevās finišēt 11. vietā Semi Pro sezonas kopvērtējumā.

   2019. gada sezona man bija lieliska - ieguvu 1. vietu Semi pro klases čempionātā, 14 gadu vecumā kļuvu par jaunāko Latvijas Semi pro klases uzvarētāju un  līdz pat šai dienai neviens nav pārspējis manus rezultātus.

   2020. gads bija aizraujošs - gada sākumā piedalījos OIDC (Omānas starptautiskajā drifta čempionātā), kur 15 gadu vecumā ieguvu 2. vietu sacensībās kā PRO pilots, bet kopvērtējumā finišēju 5./6. vietā. Tad sākās sezona Eiropā, es braucu un piedalījos sacensībās gandrīz katru nedēļas nogali. Pieredzējis jaunas trases un braucējus, izbaudījis driftu kā sporta veidu un sezonas kopvērtējumā kļuvu par jaunāko Baltijas drifta čempionāta, Latvijas drifta čempionāta un Livonijas drifta čempionāta uzvarētāju. TRĪS ČEMPIONU TITULI VIENA GADA LAIKĀ!

   2021. gada sezona. Pēc visa pasaulē notiekošā, beidzot mums bija pirmās sacensības un viena no tām bija FIA Pasaules Drifta kauss, kurā ieguvu otro vietu - par FIA IDC jaunāko vicečempionu 2021. gadā. Pēc šīm sacensībām saņēmu uzaicinājumu/iespēju piedalīties Aimol komandā, kur mans komandas biedrs ir pasaulē slavenākais drifteris Džeimss Dīns (2021 FIA IDC CHAMPION). Pieņēmu piedāvājumu un turpināju savu 2021. gada sezonu RDS GP. Mans pirmais debijas pasākums bija Rd.4 Ryzan, kur mēs bijām patiešām pārsteigti par fanu atbalstu, talantīgajiem braucējiem un RDS GP organizācijas līmeni. Pirmā reize trasē bija izaicinājums - izlietoju apmēram 50 riepas tikai treniņā, lai iepazītu trasi un tikai tad biju gatavs sacensībām. Pēc tam, kad uzvarēju spēcīgus pretiniekus kā iepriekšējos RDS čempionus un arī Japāņu leģendu Masato Kawabata, es uzvarēju savā debijas turnīrā, izraisot lielu satricinājumu čempionātā un gūstot vēl lielāku atzinību. Izrādās, ka savā pirmajā posmā kļuvu par jaunāko uzvarētāju, kurš jebkad uzvarējis RDS GP posmā, PIRMAJĀ BRAUCIENĀ! Pēc tam tikai turpinājām piedalīties atlikušajā čempionātā. Es un mans komandas biedrs cīnījāmies spēcīgi un pabeidzām sezonu ļoti labi -  viņš ieguva 3. vietu čempionātā un mūsu komanda palika 3. vietā. Es ļoti gaidīju nākamo sezonu.

   2022. gada sezona. Viss neizdevās kā plānots globālās situācijas dēļ, tāpēc mums bija jāpārtrauc viena liela sadarbība... bet mēs ātri pielāgojāmies apstākļiem un pabeidzām treniņu mašīnas būvniecību. Ar to mašīnu sākām braukt pa Eiropu - apmeklējām visa veida pasākumus, sacensības un čempionātus, piemēram, Gatebil, Drift Masters GP, NEZ čempionātu un Iron Drift King, un sezonas beigās mēs izcīnījām divus titulus:

 • Iron drifta karalis 
 • NEZ čempions

   2023. gada sezona. Vispirms devāmies uz Omānas OIDC, lai tur sāktu sezonu, tur ieguvām divus pjedestālus un ierindojāmies 4. vietā kopvērtējumā.

 Kad atgriezos mājās, mani uzaicināja piedalīties IRT komandā (International Racing Team), kas atrodas Lietuvā. Galvenais mērķis bija apmeklēt un sacensties Lietuvas drifta čempionātā un piedalīties citās sacensībās, kas nepārklājās ar Lietuvas sacīkstēm.

   Sezona iesākās lieliski, automašīna bija ar vismazāko jaudu, bet kaut kā man izdevās tikt visiem līdzi. Bet tad dzinējs padevās un sadalījās gabalos. Mums bija divi pasākumi 2 nedēļu laikā un mums bija ātri jāatrod risinājums. Par laimi netālu no mums atradām dzinēju no ASV un ievietojām to mašīnā un nekavējoties devāmies uz nākamajām sacensībām.

   Es apmeklēju arī dažus Drift Masters pasākumus Somijā, Rīgā un Vācijā. Rīga bija visveiksmīgākā, jo tā ir mana mājas trase neatkarīgi no laikapstākļiem, kas visu laiku mainījās, šajā pasākumā man bija ļoti jautri braukt ar draugiem, pasaulē labākajiem braucējiem un maniem iepriekšējiem komandas biedriem. Beigās izdevās finišēt 2. vietā.

   Sezonas kopsavilkumā es apmeklēju 13 pasākumus, 9 no tiem finišēju uz pjedestāla. Ļoti spontāna sezona, bet ar lieliskiem rezultātiem:

 • NEZ Drifta čempions 2023
 • Lietuvas drifta karalis 2023
 • IRT Lietuvas drifta komandas čempioni 2023

   Šis ir gandrīz viss manas karjeras stāsts, bet, ja jūs man kādreiz jautāsiet, ar ko es nodarbojos, izņemot driftu, tad šī ir atbilde:

 • Es mācos 12. klasē tālmācībā
 • Esmu Drifta Skoliņas instruktors
 • Es vizinu cilvēkus, kā trasēs - tā arī Drifta Halle iekštelpu trasē
 • Cik vien varu, strādāju ar sociālajiem medijiem - veidojot saturu faniem/atbalstītājiem
 • Es strādāju pie savas automašīnas pirms sacensībām.
 • Es strādāju pie sava zīmola produkcijas (niknakdrift.com)

MAŠĪNA

BMW 3.SERIES (E36 M3) 

BUILT BY HGK MOTORSPORTS AND COVERED IN THEIR CARBON KEVLAR BODY KIT.

CURRENTLY A 630HP POWER PLANT BY BLUEPRINT ENGINES (USA) , THAT IS ATTACHED TO A SAMSONAS MOTORSPORTS, 5SPEED SEQUENTIAL GEARBOX THAT IS LIGHT AND STRONG, BUILT TO PERFORM (LTU)

THE CARS SUSPENSION IS IN BLUE COLLOR, AND BY BLUE I MEAN THE BEST DRIFT SUSPENSION/ANGLE KIT AVAILABLE KNOWN AS WISEFAB. WISEFAB (EST) FRONT AND REAR ANGLE KIT IS COMPLIMENTED WITH FEAL SUSPENSION COILOVERS (USA)

TO BE ABLE TO STOP THE CAR AND ADJUST ITS ANGLE MID DRIFT, WE HAVE BOLTED ON WILWOOD BRAKES, WHICH ARE REALLY LIGHT WEIGHT AND HIGH PERFORMACE QUALITY.

ON THE CAR YOU CAN SEE A LOT OF STICKERS LIKE, VIADA,LUCAS OIL, MEK SPORTS, PROTUNING, SPEC... LET ME INTRODUCE YOU WITH THEM.

VIADA - IS ONE IF NOT THE BIGGEST CAR FUELLING COMPANIES THAT HAVE A WIDE RANGE OF FUELS TO CHOOSE FROM, LIKE, 95 AND 98 OCTANE, DIESEL FOR ELDER AND NEWER CARS, MULTI FX WHICH IS THE HIGHER PERFORMANCE LABEL AND ALSO E85 WHICH IS COMMON IN RACE CARS. PERSONALLY I USE THE RELIABLE 98 OCTANE FUEL, BECAUSE ITS AVAILABLE EVERYWHERE WE GO AND ITS REALLY CONSISTENT UNLIKE OTHERS.

LUCAS OIL - A BIG OIL COMPANY THAT PRODUCES ALL KINDS OF OILS AND ADDITIVES FOR STREET AND RACE PERFORMANCE VEHICLES, TRUCSKS, BOATS AND SO ON. I USE THEIR RACE LINE ENGINE OIL, GEARBOX AND DIFFERENTIAL OILS, POWERSTEERING AND BRAKE FLUIDS, TO KEEP MY CAR UP AND RUNNING WITH NO HEADACHES.

MEK SPORTS - ARE LIKE MY BROTHERS, TWO BROTHERS, THAT BUILD AND MAINTAIN RACE CARS IN MY HOMETOWN RIGA, LATVIA. ALWAYS LIKE TO SEE THEM GROW AND BUILD. NEW PROJECTS.

PROTUNING - IS A BIG TUNING COMPANY IN LATVIA, THAT OFFER A WIDE RANDE OF STYLE AND PERFORMANCE PARTS FOR ALMOST ANY CAR, VAN OR TRUCK, GO SEE FOR YOURSELF (PROTUNING.LV) . I USE HEADLIGHTS AND TAILLIGHTS MOST OFTEN, BECAUSE DRIFTING INVOLVES CONTACT AND CRASHES WITH WALLS AND OTHER CARS, THE LIGHT REALLY COME IN HANDY.

SPEC - SPEC CLUTCHES, ARE TAKING CARE OF MY POWERFUL ENGINE, GEARBOX, DRIVETRAIN, COMBINING INTO ONE, TWIN DISC CLUTCH, THAT THEN ENGAGES AND DISENGAGES ALL THE POWER AND TOURQE IN SPLIT SECONDS,M TO LIGHT UP THE WHEELS AND TYRES WHEN WORKING WITH THE PEDALS AND SHREDDING THROUGH THE TRACKS.